Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Sty 12, 2018 in ZDROWIE | 0 comments

Dystrybutory wody w prywatnym przedszkolu

Dystrybutory wody w prywatnym przedszkolu

Jak woda jest najlepsza dla dzieci? To sprawa, którą interesują się nie tylko rodzice. Ma ona znaczenie również dla osób prowadzących prywatne przedszkola. W grę wchodzi zwłaszcza zdrowie przedszkolaków, ale nie tylko. Przeczytaj, jak dystrybutory wody mogą Ci pomóc w utrzymaniu wymagającego klienta. 

Prywatne przedszkole to wciąż dobry pomysł na biznes. Państwowe placówki są przepełnione i jednocześnie wymagania rodziców rosną. Co zrobić, by przyciągnąć wymagającego rodzica do swojego przedszkola lub żłobka i zatrzymać na lata?

 

Rodzic płaci i wymaga – ale czego?

Współczesny rodzic to, jak powiedzieliśmy, rodzic wymagający. Płaci i oczekuje. Czego? Indywidualnego podejścia do dziecka, dobrej opieki pedagogów, atrakcyjnych form edukacji oraz prawidłowo skomponowanej diety. Dziś rodzice wiedzą, że do odpowiedniego rozwoju dziecka niezbędne są wartościowe posiłki i napoje. Ograniczają słodycze, mączne i tłuste potrawy. Czarna herbata, kolorowe napoje czy dosładzane kompoty odchodzą w niepamięć. Jeśli chcesz, żeby Twoja placówka pękała w szwach i trafiały do niej kolejne pokolenia dzieci klientów, dzieci ich krewnych, dzieci ich znajomych – zaoferuj im to, czego oczekują. Dobrej diety.

 

Woda w diecie dziecka

Zdrowe napoje to ważny element diety dziecka. A najzdrowsza, jak wiadomo, jest woda. Bez konserwantów, sztucznych barwników, bez ton cukru lub substancji słodzących. Warunkiem jej jakości jest jednak krystaliczna czystość. Jak zapewnić w przedszkolu czystą wodę dla podopiecznych?

 

Jeśli nie kranówka, to co?

Woda z kranu, w miażdżącej większości przypadków, pozostawia wiele do życzenia. Przemierza kilometry rur wodociągowych i w efekcie, nawet przegotowana, nie nadaje się do picia. Dlatego wiele przedszkoli decyduje się na wodę w butelkach. Rozwiązanie to rzadko komu się opłaca. Nieco bardziej sensowne wydają się dystrybutory wody z wymienianym baniakiem. Gdy się jednak przyjrzeć bliżej, to jest co najmniej tyle samo wad, co zalet montowania dystrybutorów z butlami. Przetrzymywanie wody w plastikowych zbiornikach, zwłaszcza jeśli wymiana pojemników odbywa się rzadko, to słaby pomysł. Baniaki stają się siedliskiem bakterii i grzybów, zachodzą zielonym osadem, więc szybko okażą się antyreklamą. Pozostają jeszcze bezbutlowe dystrybutory wody.

 

Dystrybutory wody dla dzieci

Woda musi być w ruchu. Jeśli nie jest, to należy ją przechowywać w chłodnym miejscu i wypić maksymalnie kilka dni po otwarciu. Stąd zapasy baniaków czy butelek dla przedszkolaków to średnio zdrowe rozwiązanie.  Do wyboru mamy wspomniane bezbutlowe dystrybutory wody. Jak działają? Urządzenia podłączane są do systemu wodociągowego. Filtry odwróconej osmozy, ukryte w obudowie urządzeń, na bieżąco oczyszczają wodę oraz delikatnie ją mineralizują. W efekcie otrzymujemy idealny napój dla maluchów. Niektóre firmy mają w ofercie źródełka wody – dystrybutory dostosowane do wzrostu dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym. Dziecko nachyla się nad fontanną i pije tyle wody, na ile ma ochotę, a Ty nie martwisz się kwestią plastikowych kubeczków.

 

Czy warto zainwestować w dystrybutory wody?

Dystrybutory wody dla dzieci to sygnał dla rodziców, że dbasz o najwyższe standardy, jeśli chodzi o opiekę nad ich pociechami. Właściwa dieta to dla nich naprawdę istotna sprawa. Zainwestuj raz w porządne urządzenie do filtrowania wody i wyróżnij się spośród innych prywatnych przedszkoli i żłobków w okolicy.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *