Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Lut 19, 2015 in ZDROWIE | 0 comments

Zacznij żyć zdrowo na wiosnę

Zacznij żyć zdrowo na wiosnę

Wiemy, że aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia. Chcemy mieć dobra kondycję. Piękną sylwetkę. Doskonałe zdrowie. Dlatego na liście noworocznych postanowień znajduję się rewolucyjna zmiana. Chodzę na siłownię trzy razy w tygodniu. Kupuję karnet na basen. Po pracy koniecznie zajęcia fitness.  Codziennie robię brzuszki w domu. Brzmi znajomo?

Wiemy też jak często kończy się ta historia. W pierwszym tygodniu wytrwale ćwiczymy trzy razy. W drugim – dwa. W trzecim nie ćwiczymy w ogóle – chyba, że cena karnetu zadziała nas motywująco i dotrwamy w postanowieniu do końca miesiąca.

To samo dzieje się z dietą. Zaczynamy koniecznie po świętach. Od poniedziałku wdrażamy naszą nową wspaniałą i zdrową dietę. Pełni entuzjazmu żywimy się chlebem ryżowym, miksem sałat i jabłkami – przez pierwszy tydzień. W każdym kolejnym nasze postanowienie o niskokalorycznej diecie słabnie, aż w końcu wracamy do starych nawyków żywieniowych.

Dlaczego tak się dzieje?

Czy dlatego, że brakuje nam siły woli? Nie potrafimy się dobrze zorganizować? Nie mamy wystarczająco dobrej motywacji?

Duże znaczenie ma pora roku. A zima – to najgorszy czas na planowanie diety i wyczerpujących ćwiczeń.

W grę wchodzą proste sprawy. Dni są krótkie, zaczynamy dzień, gdy jest ciemno – jest ciemno, gdy wracamy z pracy. Na zewnątrz jest zimno i nieprzyjemnie. Nasz organizm potrzebuje jedzenia i snu, a nie wysiłku fizycznego i drastycznych diet.

Oczywiście nie oznacza to, że mamy sobie całkiem odpuścić dbanie o zdrowie – trzeba to robić również zimą. Nie planujmy jednak bardzo dużych zmian. Zredukujmy słodycze i białe pieczywo. Pijmy codziennie 2 litry czystej wody. Zaplanujmy krótki spacer kilka razy w tygodniu – najlepiej w ciągu dnia. Przygotujmy się na aktywny start na wiosnę. To przecież kwestia dwóch miesięcy!

Bieganie przed pracą, fitness po zajęciach czy warzywno-owocowe diety zostawmy na początek marca. Mamy większą gwarancję, że pozytywna aura, dłuższy dzień, słoneczne poranki  i temperatury powyżej zera – pomogą nam wytrwać w postanowieniach przez cały rok.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *