Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Sty 27, 2015 in Blog | 0 comments

Dlaczego warto pić wodę zimą?

Dlaczego warto pić wodę zimą?

Na niebie nie ma żadnej chmury, słońce grzeje już od wczesnego rana, termometry pokazują 30 stopni. Większość z nas niemal bezwiednie sięga po wodę do picia w takich okolicznościach. A co wtedy, gdy na zewnątrz jest mróz? Na ulicach leży śnieg? Na termometrach minusowe temperatury?

To, że latem podczas upałów należy pić dużą ilość wody, to rzecz oczywista dla większości z nas. Gasimy w ten

sposób pragnienie i nawadniamy organizm. Woda wpływa na regulację temperatury ciała, warunkuje wymianę ciepła w organizmie. Latem przy wysokich temperaturach, a także przy dużym wysiłku fizycznym, pocimy się i obficie i tym samym zapobiegamy przegrzaniu organizmu, którego konsekwencje są bardzo groźne dla zdrowia. Jeżeli, nie dostarczylibyśmy odpowiedniej ilości wody w takiej sytuacji, to może to doprowadzić do odwodnienia.

Bóle, zawroty głowy, problemy z pamięcią i koncentracją – w końcu drastyczny spadek wydolności fizycznej i wytrzymałości. Odwodnienie w ilości 20% grozi już śmiercią organizmu. Żeby zapobiec odwodnieniu, jak wiadomo, należy pić regularnie różne napoje, najlepiej czystą wodę – z butelki lub z dystrybutora wody. Latem nie trudno o tym zapomnieć – konieczność dostarczania wody do organizmu sygnalizuje nam… nasz organizm i zwiększone pragnienie, które się pojawia. A jak to wygląda zimą?

Zimą też możemy się odwodnić!

Otóż w porze zimowej również grozi nam odwodnienie. Sytuacja jest o tyle trudna, że trudniej nam rozpoznać potrzeby organizmu, ze względu na niskie temperatury. Można też zaobserwować pewien paradoks: mroźne powietrze na zewnątrz i kaloryfery wewnątrz naszych mieszkań – z jednej strony zapewniają nam błogie ciepło, z drugiej wysuszają śluzówkę nosa i jamy ustnej. Szybciej tracimy wodę z naskórka. Z drugiej strony zamiast sięgać po czystą wodą, sięgamy po gorącą kawę lub herbatę, żeby się rozgrzać. Niestety picie kawy i herbaty nie wystarcza – nie dość, że napoje te nie dostarczą nam niezbędnych dla zdrowia minerałów, to jeszcze dodatkowo odwodnią organizm, działając moczopędnie. Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o nawodnienie organizmu jest spożywanie wody w czystej postaci. Czysta woda jest najzdrowsza i najlepiej zaspokoi nasze pragnienie. Wybierajmy wodę mineralną – dzięki temu wzmocnimy organizm, który lepiej będzie sobie radził z zimowymi infekcjami.

Bezbutlowe dystubutory wody – ciepła woda zimą, zimna woda latem

Stały dostęp do dobrej wody z pewnością ułatwi nam dbanie o dobre nawyki również zimą. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są bezbutlowe dystrybutory wody. Ich zaletą jest nie tylko to, że woda doskonałej jakości płynie zawsze z domowego kranu. Nowoczesne dystrybutory wody montowane do sieci wodociągowej pozwalają na serwowanie napojów o różnej temperaturze. Jeżeli na zewnątrz jest zimno – możesz napić się wody ciepłej lub o temperaturze pokojowej. Jeżeli panuje upał – przygotujesz sobie zimny orzeźwiający napój. Twoje dzieci przedają za bąbelkami? Są urządzenia, z których uzyskasz wodę lekko gazowaną!

Zastanawiasz się, czy na pewno woda z kranu jest czysta i dobra dla zdrowia Twojej rodziny? Jeżeli, przepływa przez filtry odwróconej osmozy, jak najbardziej! A właśnie takie filtry składają się na wewnętrzny system oczyszczania wody, który posiadają dobre dystrybutory wody. Co więcej większość z nich zawiera też tzw. postfiltr mineralizujący. Oczyszczona woda przepływa przez mineralizator, który nadaje jej nie tylko doskonały smak, ale też wzbogaca o cenne mikroelementy.

Woda lepsza niż krem

Żeby jeszcze zmotywować Ciebie do dbania o nawadnianie organizmu i picie wody zimą, wspomnimy jeszcze o jednym! Żaden krem, nawet ten najdroższy, nie nawilży tak dobrze jak czysta woda. Codzienna dawka czystej wody, to sposób na gładką, piękną i młodą skórę.

Czekasz na wiosnę? Na szczęście to już niedługo… Zrób plan i przygotuj się, by powitać ciepłe dni z piękną cerą i świetnym samopoczuciem. Od czego masz zacząć swoje przygotowania? Oczywiście od odpowiedniej ilości dobrej wody każdego dnia!

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *